1-700-70-10-88 התחברות חודשיים חינם מ-ע-כ-ש-י-ו

תעודת עוסק מורשה

לאחר פתיחת עוסק מורשה במע"מ, בעל העסק מקבל תעודת עוסק מורשה המהווה אסמכתא לכך שהוא רשאי להפיק חשבוניות מס עבור עסקאותיו, לגבות מע"מ עבור כל עסקה ולקבל החזרים ממע"מ עבור הוצאות העסק.

כיצד פותחים עוסק מורשה?

עוסק מורשה הוא בעל עסק שמחזור העסקאות שלו לא עולה על 120,000 ₪ (נכון לשנת 2024) ועיסוקו לא נכלל ברשימת העיסוקים המחויבים רישום כעוסק מורשה הכוללים: רו"ח, עו"ד, סוכן ביטוח, מהנדס, יועץ מס, מתווך מקרקעין, מודד ועוד.

פתיחת תיק עוסק מורשה כוללת רישום עוסק יחיד באמצעות מילוי טופס 821 ורישום שותפות או חברה בע"מ על ידי מילוי טופס 821 במשולב עם טופס 821 א', בצירוף מסמכים רלוונטיים כגון: תעודת זהות, אסמכתא על קיום חשבון בנק, חוזה שכירות/קנייה של מקום העסק ועוד. לאחר הגשת הטפסים בעל העסק מקבל תעודת עוסק מורשה וכן קוד משתמש וסיסמה באמצעותם ניתן לבצע תשלומים ופעולות שונות באתר רשות המיסים.

לאחר הרישום במע"מ העוסק מחויב לפתוח תיק במס הכנסה באמצעות מילוי טופס 5329 הכולל פרטים אישיים והצהרה על מקורות הכנסה. כמו כן, העוסק מחויב להגיש לביטוח לאומי טופס דין וחשבון רב שנתי הכולל את מחזור העסקאות השנתי המשוער.

מה היא תעודת עוסק מורשה?

לאחר פתיחת עוסק מורשה במע"מ, בעל העסק מקבל תעודת עוסק מורשה המעידה כי הוא נרשם כחוק ברשויות המס. התעודה כוללת את מספר העוסק, שם העוסק, כינוי העסק, מען העסק, תאריך הדפסה, תאריך רישום, שם הממונה האזורי ושם מנהל רשות המיסים. לאחר קבלת תעודת עוסק  מורשה, בעל העסק מחויב להפיק חשבוניות מס עבור עסקאותיו, לגבות מע"מ בגובה של 17% (נכון לשנת 2024) מלקוחותיו ולהעביר את הסכום לרשום המיסים. עוסק מורשה נדרש לתשלומים חודשיים או דו-חודשיים למע"מ, בהתאם לגובה המשוער של מחזור העסקאות שלו והוא רשאי לקבל החזרי מע"מ עבור הוצאות שונות בעסק.

מערכת דיגיטלית לייעול ההתנהלות בעסק

לאחר פתיחת עסק מומלץ להתחבר למערכת דיגיטלית הכוללת מגוון כלים מתקדמים לניהול העסק שחוסכים זמן ומשאבים.

כלי המערכת כוללים:

הנפקת חשבוניות אונליין – באמצעות המערכת ניתן להפיק חשבוניות דיגיטליות הנשלחות באופן אוטומטי למייל הלקוח. המערכת כוללת כלים מתקדמים נוספים כמו: מעקב אחר חיובים, שחזור חשבוניות, חישוב אוטומטי של סכום החשבונית ושל המע"מ, הפקת דו"חות ועוד.

סליקת אשראי – מערכת הסליקה מאובטחת ברמה הגבוהה ביותר וכוללת שמירת פרטי האשראי של הלקוחות על ידי חיוב טוקן דיגיטלי מוצפן. המערכת מאפשרת לשלם באמצעות סוגי אשראי שונים, תשלום טלפוני ואפליקציות. בעל העסק נהנה מהגדלת המכירות, עמלת סליקה מינימלית ומיתוג של העסק כחדשני וירוק. הלקוחות נהנים משירות אופטימלי המאפשר תשלום אונליין 24/7.

מערכת ניהול לקוחות CRM – באמצעות המערכת ניתן לעקוב אחר לידים ולהפוך אותם ללקוחות פעילים, לשמר לקוחות פוטנציאלים, לצמצם נטישת לקוחות, לשמור מידע חשוב על הלקוחות התורם להבנת התנהגותם הצרכנית ולשווק את העסק באופן יעיל וחסכוני.

מגוון פתרונות חדשניים לעסקים עם חברת INVOICE4U 

חברת INVOICE4U הוותיקה שהוקמה לפני 20 שנה על ידי משרד רואי חשבון זיו, שיפר ושות', מהגדולים בארץ, מציעה לעסקים מגוון פתרונות מתקדמים המסונכרנים באופן מלא כולל: סליקת אשראי, הפקת חשבוניות אונליין, מערכת ניהול לקוחות CRM, דיוור ישיר ללקוחות, ניהול הוצאות ועוד. הצוות המיומן שלנו מלווה אתכם עם תמיכה טכנית מקיפה, הדרכות מקצועיות ללא תשלום ושירות לקוחות אדיב.

לקביעת פגישת ייעוץ וקבלת מידע לגבי השירותים שלנו אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר.

יורם שיפר

יורם שיפר – רואה חשבון ואחד מבעלי משרד רו"ח זיו, שיפר ושות'.
יזם בתחום האינטרנט. בין היתר פיתח מערכת להנהלת חשבונות דיגיטלית
ומערכות נוספות שנועדו לסייע לבעלי עסקים להמריא גבוה.