1-700-70-10-88 התחברות חודשיים חינם מ-ע-כ-ש-י-ו

התאמת כרטיסי אשראי

מה הכוונה בהתאמת כרטיסי אשראי ולמי זה נחוץ?

בכל עסקת אשראי מעורבים מספר גופים בתהליך הסליקה של כרטיסי האשראי, ובתהליך זה ייתכנו טעויות שונות כמו כשל טכני, בעיית תקשורת, בעיה במערכת המחשוב של אחד הגופים המעורבים באישור העסקה, טעויות אנוש בבית העסק ועוד. לכן, חשוב להקפיד על הליך התאמת כרטיסי אשראי, זו פעולה שמטרתה העיקרית היא לוודא כי חשבון הבנק של בית העסק יזוכה בגין העסקה שבוצעה באמצעות כרטיס אשראי. אם המוכר מגלה כי בעבור עסקה מסוימת הוא לא קיבל תמורה לחשבון העסק באפשרותו לבדוק מה הסיבה לכך, למשל הכחשת עסקה על ידי הלקוח, כשל טכני בתהליך החיוב וביצוע העסקה, ביטול עסקה וכדומה.

מהי התאמת אשראי?

כאמור, התאמת אשראי היא פעולה הנחוצה לכל בית עסק המבצע עסקאות באמצעות כרטיס אשראי, כלומר עסק שמכבד כרטיס אשראי מלקוחותיו. במקרים מסוימים בעל העסק מגלה כי חשבון הבנק העסקי שלו לא זוכה בגין העסקה שבוצעה, ובאמצעות מערכת התאמת כרטיסי אשראי הוא יכול לגלות מה הסיבה לכך. במקרים מסוימים המערכת מגלה כי הלקוח בחר להכחיש את העסקה, למשל בגלל כרטיס אשראי שנגנב, או שהלקוח החליט לבטל את העסקה דרך חברת כרטיס האשראי. כמו כן, בעל העסק יכול לגלות כי חשבון הבנק של בית העסק לא זוכה בגין העסקה בגלל כשל טכנולוגי, בדרך כלל בעיות תקשורת הגורמות להפרעה בשידור המידע בין הגופים השונים.

ראוי לציין כי רוב בעלי העסקים בישראל מכירים את התופעה שבה הדוחות בסוף השנה אינם תואמים לסכומי היתרות בגין תשלומים שבוצעו באמצעות כרטיסי אשראי. זהו פתח להפסדים כספיים משמעותיים עבור בתי העסק אך חשוב לזכור כי בעלי העסקים מתקשים לבצע התאמת אשראי בכוחות עצמם ואין להם את הכלים והמשאבים לעסוק בכך.

לכן, הפתרון לכל עסק המבצע סליקה של כרטיס אשראי, לרבות סליקה באינטרנט, הוא לקבל שירות ממערכת ייעודית ומתקדמת טכנולוגית להתאמת אשראי, המערכת מבצעת בדיקה של כל סוגי כרטיס האשראי המקובלים בשוק המקומי והיא מנטרת את כל סוגי העסקאות, כולל עסקאות בקרדיט, דביט וכו'. בנוסף, המערכת המתקדמת להתאמת אשראי מבצעת בקרה על העמלות כדי לאתר חריגות בגביית עמלה, וכך העסק זוכה ליתרון חשוב ומשפר את הרווחיות.

מה המערכת מסוגלת לעשות?

מערכת התאמות אשראי מסוגלת לבצע את הפעולות הבאות:

 • מעקב צמוד אחר כל עסקאות האשראי בבית העסק.
 • איתור מהיר של עסקאות שבוצעו והופקדו אצל חברות כרטיסי האשראי ללא זיכוי חשבון הבנק של בית העסק.
 • איתור עסקאות שאושרו על ידי חברות כרטיסי האשראי שלא זוכו בהתאם לתנאי ההסכם עמן.
 • בקרה על העמלות שחברות כרטיסי האשראי גבו בגין העסקאות השונות של בית העסק.
 • שליטה מלאה על שוברי התקבולים בעסקאות אשראי בבית העסק והצגת העסקאות בגינן בית העסק לא קיבל את התשלום המגיע לו.
 • המערכת המתקדמת כוללת ממשק ייעודי לרישום פקודות יומן של כרטיסי אשראי ורישום חשבוניות מחברות האשראי ומאגדים.
 • התאמה לשידורים של שב"א.

עבור מה נחוצה מערכת התאמת אשראי?

כל עסק המציע סליקה ומאפשר ללקוחות לשלם גם באמצעות סליקה באינטרנט חייב להקפיד על התאמת כרטיסי אשראי, אחרת הוא עשוי לשלם עמלות יקרות ולא לקבל תשלומים בגלל תקלות טכניות ואחרות.

מערכת התאמת אשראי נחוצה לעסקים המציעים פתרונות סליקה שונים ללקוחות מהסיבות הבאות:

 • המערכת מבצעת התאמות בצורה מהירה ומזהה טעויות.
 • איתור מהיר ויעיל של אי התאמות בכספים שבית העסק לא קיבל מחברת כרטיסי האשראי, לרבות ביצוע מחדש של החיוב.
 • המערכת מתממשקת למערכת הנהלת חשבונות ולמערכות פיננסיות נוספות כדי להעביר נתונים.
 • חיסכון משמעותי בכוח אדם, זמן עבודה ומשאבים.