1-700-70-10-88 התחברות חודשיים חינם מ-ע-כ-ש-י-ו

איזה עסק כדאי לפתוח מהבית

מאת: יורם שיפר

ישראלים רבים מעוניינים לפתוח עסק מהבית, במינימום השקעה ומשאבים, תוך התמקדות בתחומים שניתן לעשות בעיקר בעזרת המחשב הנייח או הנייד. בתקופת הקורונה לא מעט אנשים החל לחשב מסלול מחדש מבחינת קריירה ותעסוקה, ויש שכירים שיצאו לחל"ת או שפוטרו ממקום עבודתם שהחליטו להקים עסק קטן מהבית שיאפשר להם להתפרנס בכבוד ולהתמודד היטב עם המציאות החדשה שנכפתה עליהם.

בנוסף, ישראלים רבים הבינו כי כדאי להם לעשות שינוי בחיים ולהגשים חלומות ישנים כמו הקמת עסק קטן. החלום להקים עסק קטן מהבית משותף לרבים, אך יש לבחור נכון את תחום העיסוק ובתקופה של חוסר יציבות כלכלית ותעסוקתית כדאי להתמקד בתחומים שאינם דורשים משאבים גדולים לצורך הקמת העסק.

רעיונות לעסקים כדאי לפתוח מהבית

רגע לפני שאתם מגיעים לרשויות המס כדי לפתוח תיק במע"מ, במס הכנסה בביטוח לאומי, חשוב לערוך מחקר שוק ומתחרים, לבדוק עלויות נדרשות להקמת העסק ולרכישת ציוד הכרחי לעבודה, ויש להכין תוכנית עסקית מסודרת ולגייס הון עצמי או למצוא פתרונות מימון אטרקטיביים דרך הבנקים המסחריים וחברות למימון חוץ בנקאי. יש עסקים קטנים מהבית שניתן להקים גם ללא השקעה כספית, ואם מחליטים להקים עסק המחייב השקעה כדאי לפנות לייעוץ ויש אפשרות לקחת הלוואה להקמת העסק דרך הקרן לעסקים קטנים ובינוניים.

לפניכם רעיונות לעסקים שיכולים לעבוד מהבית ללא השקעה גדולה ובמינימום זמן ומשאבים:

  • בניית אתרים – כדי לבנות אתרים יש ללמוד את התחום, אפשר ללמוד גם לבד בעזרת מדריכים באינטרנט, חלקם חינמיים. יש ביקוש גבוה לבוני אתרים, רוב העבודה נעשית על ידי פרילנסרים העובדים מהבית, ויש פוטנציאל להתקדם ולהתרחב לתחומים רלוונטיים נוספים.
  • עיצוב גרפי – כדי לעסוק בגרפיקה ממוחשבת נדרש ידע וניסיון, אפשר ללמוד קורס עיצוב או ללמוד לבד בבית. התחום מבוקש ויש שפע אפשרויות עבודה כפרילנסרים, אך התחום תחרותי יחסית לכן צריך לעסוק בשיווק כדי להשיג לקוחות חדשים לעסק.
  • כתיבת תוכן – אם יש לכם כישרון כתיבה ואתם אוהבים לכתוב, התחום יכול להתאים לכם. מעבר למחשב וחיבור לאינטרנט אין צורך בהשקעה כדי להקים את העסק ואפשר להתחיל לעבוד מהיום הראשון לאחר הקמת העסק. כדאי לבחור תוכנה מקוונת להפקת חשבוניות מס וקבלות כדי לחסוך בעלויות ולהציע שירות טוב ונוח ללקוחות. 
  • קידום אתרים (SEO) – קידום אתרים בגוגל הוא תחום מבוקש ופופולרי, אפשר ללמוד SEO באמצעות קורסים דיגיטליים או פרונטליים, זהו תחום דינמי ההולך ומתפתח, ורבים מהעובדים בקידום אתרים אורגני וממומן הם פרילנסרים העובדים מהבית.
  • שיווק שותפים – אין צורך בהשקעה כספית גדולה כדי לעסוק בשיווק שותפים, התחום מבוסס על שותפות עסקית ושיווקית בין עסקים לבין שותפים המתמקדים בקידום מכירות של מוצרי ושירותי העסק, בדרך כלל באמצעות גורמים טכנולוגיים, וכל העבודה נעשית באמצעות המחשב בבית.
  • חנות באינטרנט – בהשקעה יחסית נמוכה ניתן להקים אתר מסחר באינטרנט, כלומר חנות אינטרנטית. בעזרת החנות באינטרנט אפשר למכור מוצרים שונים ללקוחות בארץ ובחו"ל, זהו תחום דינמי הדורש השקעה וזמן, ומעבר לניהול המכירות באתר יש לתחזק את החנות האינטרנטית ולדאוג למיתוג ולשיווק כדי לחשוף את האתר ולהגדיל את המכירות. 

חשוב לציין כי רבים חולמים על עבודה מהבית, אך לא לכולם זה מתאים. אמנם, בתקופה הקורונה הוקמו עסקים קטנים רבים הפועלים מהבית, אך העבודה מהבית מקשה על הפרדת ענייני המשפחה מהעבודה, יש להתגבר על הסחות הדעת הקיימות ולעיתים סובלים מבדידות מאחר ועובדים רק בעזרת המחשב. בנוסף, ניתן להקים עסקים נוספים מהבית בתחומים כמו ייעוץ עסקי, איתור טאלנטים, כתיבת בלוג, פתיחת קליניקה פרטית ועוד.

יורם שיפר

יורם שיפר – רואה חשבון ואחד מבעלי משרד רו"ח זיו, שיפר ושות'.
יזם בתחום האינטרנט. בין היתר פיתח מערכת להנהלת חשבונות דיגיטלית
ומערכות נוספות שנועדי לסייע לבעלי עסקים להמריא גבוה.