חשבונית ירוקה

בעשור האחרון ניתן לשמוע פעמים רבות את המושגים מוצרים ירוקים ושירותים ידידותיים לסביבה. בשנה האחרונה אנו נתקלים במושג נוסף שהצטרף לרשימה, 'חשבונית ירוקה'. במאמר זה נסביר מהי חשבונית מסוג זה ומי יעזור לכם להנפיק אותה.

ההיסטוריה של החשבוניות
לפני שנים כל עצמאי ובעל עסק היו צריכים להגיע לבית דפוס על מנת לבצע הזמנה של פנקסי חשבוניות וקבלות. בשלב מאוחר יותר כאשר אנשים החלו להשתמש באינטרנט, בתי דפוס רבים אפשרו להם להזמין פנקסי חשבוניות וקבלות באמצעות מערכת הזמנות אוטומטית באתר האינטרנט, דבר שחסך זמן נסיעה, הזמנות טלפוניות לא ברורות ובזבוז של דלק. נכון להיום, יש חידוש נוסף, החידוש הירוק. כל אחד מאיתנו מודע לעובדה שחברות רבות ואנשים בכל רחבי העולם מנסים לשמור על איכות הסביבה. בשנים האחרונות ניתן לראות שהדפוס הירוק השפיע גם על עולם הנהלת החשבונות שלנו וזאת על ידי תוכנות להנהלת חשבונות שמאפשרות שליחת חשבוניות באמצעות הדואר הרגיל ובאמצעות הדואר האלקטרוני. ההחלטה לחסוך בנייר ולהשתמש בקובץ חשבונית שעליה מתנוססת חתימה דיגיטלית שלנו וכזו שמאושרת לפי חוק, היא ההחלטה להשתמש בסוג אחר של חשבוניות, חשבונית ירוקה.

 

חשבונית ירוקה
חשבונית ירוקה משמע הפקת החשבונית או קבלה באופן דיגיטלי. במילים אחרות, החברה שאחראית על כל הקשור אל הנהלת החשבונות והוצאת הקבלות והחשבוניות שלכם, מעניקה לכם את האפשרות לתמוך בסביבה ירוקה ולהימנע מכריתת עצים לשם ייצור נייר, ממנו מורכבת החשבונית או הקבלה אותה אתם שולחים ללקוחות. כאן כל שתצטרכו לעשות הוא לשמור את הקבלה או את החשבונית כקובץ במחשב ולשלוח אותה בזמנכם הפנוי ללקוחות באמצעות הדואר האלקטרוני שלכם. אפשרות נוספת היא לשלוח מיידית את החשבונית ללקוח לאחר שנוצרה. היתרונות כאן וזאת מלבד העובדה שמדובר על חשבונית ירוקה והתרומה שלה לאיכות הסביבה הם שנכון לשנת 2014 ניתן לוותר קליל על הדפסת פנקסי חשבוניות וקבלות. לא צריך להתחיל ולבזבז זמן וכסף על משלוח החשבונית בדואר ויש לכם אפשרות לקבל פירוט מיידי ומפורט אודות כל החשבוניות והקבלות שיצרתם במאגר הממוחשב של תוכנת ניהול החשבונות.

 

לסיכום, חשבונית ירוקה משמע תרומה לסביבה, חסכון בזמן, כסף והסוף לניירת מיותרת במשרד.